Po co ta strona?

Aby nasza gospodarka mogła prawdziwie rozkwitnąć, musimy mieć możliwość wymiany dóbr materialnych i wzajemnie pomagać sobie bez haraczy, spowalniaczy i lichwy. Wierzę, że pomysł husara jako naturalnego środka transakcyjnego sprawdzi się tutaj świetnie. Aby promować ideę husara stworzyłem ten serwis ogłoszeniowy. Serwis umożliwia zarówno wystawienie swojego ogłoszenia i oferowaniem przysługi lub rzeczy dla innych, jak również utworzenie prośby o przysługę lub rzecz. Swoją wdzięczność za przysługę lub rzecz użytkownicy mogą wyrazić wyrazić w husarze. Korzystanie z serwisu i umieszczanie ogłoszeń jest bezpłatne.

Co to jest husar?

Husar jest naturalnym środkiem transakcyjnym, który 11 listopada 2021 został wyemitowany i rozdany wszystkim dorosłym Polakom. Każdy otrzymał dokładnie tyle samo – 5000 husarów. Ilość husarów w gospodarce jest stała i jej ilość nie powinna się zwiększać. Jeśli w przyszłości będą podejmowane jakieś decyzje pod kątem zwiększania ilości husarów, zostanie to zrobione tak, by beneficjentami tego zwiększenia byli Polacy, a nie banki, fundusze i korporacje. Głównym celem husara jest jego nieustanne krążenie w gospodarce, niczym krew w organizmie – bez żadnych zatorów, bez wyciekania, bez sztucznego pomnażania i gromadzenia. Ma on służyć Polakom do wzajemnego obdarowywania się rzeczami i przysługami. Husar został stworzony przez Narodowy Instytut Studiów Strategicznych, a po wprowadzeniu nadzór nad nim zostanie oddany społeczności – e-parlamentowi.

Czym husar jest, a czym nie jest – według autorów projektu

  • Husar w naszym społecznościowym projekcie nie jest negatywnym pieniądzem!
  • Husar nie jest oprocentowanym długiem.
  • Wymiana przy pomocy husara jest szczególnym barterem, bo wyrażanie wdzięczności w husarze nie tworzy długu u nikogo (jak w mutual credit system).
  • Jest naturalnym środkiem wymiany, wyrazem wdzięczności za dar, który otrzymamy.
  • Husar jest niezbędny w tej szczególnej bezpieniężnej wymianie, gdyż dzięki husarowi możemy wybrać dar, który naprawdę potrzebujemy.
  • Husar jest swojego rodzaju humanistyczną grą społeczną między darczyńcą a obdarowanym.
  • Husar będzie wpływał na aktywizacje społeczną w zakresie uruchamiania, zapasów, rezerw, likwidacji marnotrawstwa.

No dobrze, jestem dorosłym Polakiem i nie dostałem husarów. Co dalej?

Husary zostały wyemitowane i czekają na Ciebie. Aby otrzymać do nich dostęp należy:

  1. Zarejestrować się na stronie https://swapcoin.today/
  2. Dokonać weryfikacji poprzez przeprowadzenie do końca procesu weryfikacji. Weryfikacja polega na sprawdzeniu poprawności wprowadzonych danych i zeskanowanego dokumentu, np. dowodu osobistego lub paszportu, lub prawa jazdy. Weryfikacja dostępna jest po kliknięciu przycisku:

Każdy Polak po przeprowadzeniu weryfikacji automatycznie otrzyma dostęp do nowego, nie widocznego wcześniej portfela i na nim 5000 jednostek husara.

Ważne: Przy rejestracji miałem kilka problemów, więc postanowiłem, że opiszę proces, aby pomóc Wam w całym procesie – tutaj.

Jak używać husara?

Można z niego korzystać bezpośrednio z portalu https://swapcoin.today/. Płacenie przy pomocy husara jest bardzo proste. Wystarczy wybrać właściwy portfel na swoim koncie:

Następnie należy wybrać przycisk Internal Transfer:

Teraz trzeba jedynie wpisać adres e-mail obdarowanego i wpisać kwotę Husarów i zatwierdzić.

Po zatwierdzeniu może się pojawić potwierdzenie na adres email. Należy je zatwierdzić (uwaga na SPAM).

O czym należy pamiętać?

Aby móc używać husara, należy pamiętać, że nie sprzedaje się towarów i usług, a raczej wzajemnie obdarowuje się przysługami i rzeczami. Husar jest jedynie środkiem, który to umożliwia, gdyż wymiana barterowa dużego społeczeństwa byłaby bardzo trudna.

Linki umieszczone na tej stronie są referencyjne, co oznacza, że korzystając z nich i wypełniając formularz – wskazujesz, że trafiłeś/aś tam z mojego polecenia. Jeśli nie chcesz, możesz usunąć z formularza rejestracji referral code.

Zainteresowało mnie to i chcę wiedzieć więcej

Świetnie – jeśli chcesz poznać więcej informacji najprościej będzie zobaczyć załączony film oraz inne filmy na kanale Narodowego Instytutu Studiów Strategicznych.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.